Македонија ја доби Италија во баражот за Светското Првенство

Македонската фудбалска репрезентација ќе се соочи со Италија во полуфиналето од плеј-оф баражот за пласман на Светското првенство 2022 во Катар.
Доколку го мине полуфиналето против Македонија во финалето ќе се соочи со подобриот од пресметката меѓу Португалија и Турција.
26.11.2021 - 17:26

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега