Македонија изгуби од Украина

Македонската фудбалска репрезентација со 2-1 загуби од Украина, но момците на Ангеловски одиграа одлично второ полувреме во кое го презентиравме нашиот квалитет, но негативата од 2-0 од првиот дел не успеавме да ја анулираме. 

Македонците постигнаа гол преку Езѓан Алиоски во 57. минута, по одбиената топка, откако во претходниот обид украинскиот голман му одбрани пенал.

Македонија го забележа вториот пораз на Европското првенство, одличното второ полувреме не можеше да го покрие лошото издание во првиот дел, загубивме од Украина и ги загубивме шансите за пласман во следната фаза.

17.06.2021 - 17:00

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега