Македонија и вечерва се гуши- Во скопско Лисиче и вечерва не се дише

И вечерва мапата на загаденост во Македонија повторно е во алармантна црвена боја, 

Во скопско Лисиче вечерва загаденоста е највисока со 222 микрограми ПМ 10 честички на метар кубен, во Кичево 214, Кавадарци 200 и Струмица 197.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

21.01.2020 - 20:30

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега