Македонија и вечерва се гуши- Во Куманово и скопско Лисиче и вечерва не се дише

Според мерните станици, Скопје и вечерва загадено.

Најзагаден град во Македонија вечерва е Куманово со измерени 388 микрограми на метар кубен.

На вторто место е Кавадарци, а потоа скопско Лисиче со измерени 252  микрограми на метар кубен.

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

17.02.2020 - 19:34

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега