Македонец починал како резултат на жестока тепачка во Австрија

Македонски државјанин на возраст од 29-години починал како резултат на жестока тепачка
која се случила во австриската провинција Регај, во градот Веклабрук.

Веста ја соопшти австриската полиција, а ја пренесе Лаумат.

Идентитетот на починатиот Македонец не се отркива, а како причини за смрт се наведени повредите здобиени во тепачката.

Тој починал во болница, а неколку лица биле повредени и пренесени на интензивна нега.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

11.02.2019 - 22:48

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега