Мака мачите со ситни влакненца на лицето? - Решете го проблемот природно

За сите жени кои мака мачат со влакненцата на лицето, решението е во кујната.

 

2 лажички брашно

1/4 лажички куркума во прав

3-4 лажици млеко

1 лажиче сок од лимон

1 лажица кокосово масло

 

Се меша се во сад да се добие хомогена смеса.

Нанесете дебел слој паста, избегнете ги очите, усните и веѓите.

Нека се суши 10 минути. Истријте ја од лицето со прсти и измијте се со топла вода.

Резултатот ќе ве воодушеви.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

19.03.2019 - 20:39

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега