Мајмунските сипаници ја нападнаа и Словенија

Словенечките медиуми објавија дека е потврден првиот случај на мајмунски сипаници, а станува збор за маж кој се вратил од Канарските острови.

„Н1 Словенија“ објави дека пациентот не е хоспитализиран и станува збор за благги симптоми.

Се очекуваат повеќе информации за случајот во текот на денот, а претходно СЗО објави дека нема потреба од масовна вакцинација против новиот вирус.

24.05.2022 - 10:50

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега