Мајката на српската водителка по ужасната несреќа: „Цел свет ми се сруши“

Нена Додевски, мајката на српската водителка на утринска програма Деа Ѓурѓевиќ, вели дека е горда на својата ќерка, која покрај големата несреќа се снаоѓа и понатаму има насмевка на лицето.

-Бев Очајна. Цел свет ми се сруши. Конечно можам да здивнам. Деа е одлично, таа ме бодри мене и ми вели дека се ќе биде во ред. Состојбата ѝ е стабилна иако беше во шок-соба, но за среќа, опасност нема - изјавила мајката на водителката и додала дека најтешкиот период поминал.

Таа вели дека после се е многу горда на својата ќерка за која цела болница има само пофалбни зборови.

-Еден професор ми рече „Што тоа си родила? Таа девојка созла не пушти од моментот кога ѝ се случи се„, рекла мајката на Деа, која е најголема поддршка на својата ќерка.

 

 
 
 
View this post on Instagram

Sa mojom kraljicom  #sekaaleksic #koncert #majkaicerka #najboljamamanasvetu #mamakraljica @nensidodevski  #foto @stanko.stankic 

A post shared by DEA Djurdjevic (@deadjurdjevic) on Apr 14, 2018 at 11:38am PDT

 

 

 

Добивајте вести на Viber

11.02.2019 - 09:11

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега