Мајката на Легија: Симн и го спаси Аркан од муџахедини

 

Пред смртта, мајката на Милорад Улемек Легија, Наталија, за срспките медиуми го опишала односот со нејзиниот син.

Таа тврела дека Милорад имал мека душа и дека обожавал да свири клавир. Наталија е убедена дека некој му го „наместил“ убиството на премиерот Зоран Џинџиќ и дека тој е невин.

– Да го планирал убиството на Џинџиќ сигурно би го тргнал своето семејство на сигурно. Сигурна сум дека сето тоа му е наместено- изјави Наталија.

Таа раскажува и дека Милорад од Аркан на подарок добил стан и дека за време на војната во Босна тој го спасил да не биде убиен од муџахедини.

 

 

 

12.10.2017 - 23:11

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа