Мајка на фејсбук објавила морничава порака, а потоа ги убила двајцата синови

Сара Барас од Велика Британија на Фејсбук објавила морничав статус заубиство, а по самонеколку месеци ги убила своите деца.

Откако ги убила децата таа ја признала вината, а објавениот статус бил цитат од романот на Стивен Кинг.

„Убиството е како кесичка чипс, не можеш да престанеш со само едно“ пишувало на фејсбук.

После 10 месеципо објавата таа ги убила своте синови,со помош на уште еден член на семејството, едниот имал 13, а другиот 14 години.

Барас и Мачин се изјасниле виновни за уште 4 други убиства кои се случиле од 14 до 20 мај.

Откако повикале полиција во домот, децата се одведени во болница, но кратко потоа се прогласени за мртви. Браќата починале во болница со 12 минути разлика, прво едниот, па другиот, а засега нема детали што се случувало во куќата и од што починале.

Пресудата за овој „пар“ се очекува на 12 Ноември.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

09.10.2019 - 11:58

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега