Мајка монструм: Го оставила новороденчето среде полјана- кучиња го растргнеле неговото тело

Новородено бебе, неговата мајка го ставила во пластична кеса и го оставила  во една полјанка, каде се верува дека го растргнале кучиња скитници на југот на Тајланд.

19- годишната мајка изјавила дека има слаба ментална болест и дека била под страрателство на социјални служби.

Според информациите на властите таа го родила синот на 8 октормври и наведно го напуштила истиот ден.

Таа со сопругот се запознала преку интернет, немале пари и живееле во изнајмен стан.

Откако го оставила бебето тие се криеле скоро цел месец, но полицијата успеала да ги најде.

Полицијата верува дека бебто починало откако кучиња го растргнале неговоо тело, но можно е и да починало од глад и студ.

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

10.11.2019 - 13:20

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега