Мајка моли за помош: Изчезна 19- годишна девојка од Скопје

Исчезна 19- годишна девојка од Скопје, а исчезнувањето го пријавила нејзината мајка во полициската станица во Чаир.

-Вчера во 21.00 часот во Полициската станица Чаир, В.Т.(49) од Скопје пријавила дека од домот се оддалечила нејзината ќерка Г.Т.(19), велат од МВР.

Според пријавеното, причина за оддалечувањето најверојатно е семејна расправија.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

11.09.2019 - 16:35

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега