Мајка и ќерка нападнати од обезбедување во трговски центар во Скопје

 

Мајка и ќерка биле физички нападнати од вработен како обезбедување во трговски центар во Скопје, соопшти МВР.

-Вчера во 19:45 часот во СВР Скопје, 49-годишната Н.С. од Скопје пријавила дека пред продажен објект во трговски центар ул.„Љубљанска“, по претходно недоразбирање и вербална расправија, таа и нејзината мајка Р.С.(72) од Скопје биле физички нападнати од едно лице вработено како обезбедување. Се преземаат мерки за расчистување на случајот - информира полицијата.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

13.07.2020 - 17:28

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега