Магла, студ и ветер - УХМР најавува целосна промена со времето

 

Времето денеска ќе биде променливо облачно понекаде во котлините со магла, а на истокот со сончеви периоди.

Ќе дува слаб југоисточен ветер.

Преку ноќта од запад ќе започнат умерени врнежи од дожд.

Дневната температура ќе биде во интервал од 14 до 19 степени.

Во Скопје претпладне магливо, а преку денот променливо облачно со слаб југоисточен ветер. Температурата ќе достигне до 16 степени.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

18.11.2019 - 07:54

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега