Магла ги голта патиштата - АМСМ со важна вест вечерва

Сообраќајот на државнита патишта се одвива тековно по претежно влажни коловози.

 Намалена видливост поради појава на магла до 50 метри има на патниот правец Тетово- с Гајре, Павлешници, планински превои Пресека, видливост до 100 метри има Штип, Ресен, Велес-Кула, Страцин, К.Паланка и планинските превои Плетвар, Стража и Пресека.

 ЈП Македонијапат апелира на внимателно возење и прилагодување на брзината  спрема условите на патот.

 Дежурните екипи на ЈП МАКЕДОНИЈАПАТ  се постојано на терен и ги одржуваат сите патни правци проодни.

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

14.01.2020 - 17:52

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега