Магична смеса: За 7 дена ги уништува вишокот килограми, а телото е препородено

Многу луѓе имаат еден ист проблем, а тоа се - вишокот килограми. Доколку дојде до преголемо собирање на маснотии, постои голема можност да дојде и до развој на некои сериозни здравстени проблеми.

Со помош на овој рецепт ќе го решите овој проблем. Основна состојка за негова подготовка се сувите сливи.

Потребно ви е:

- 100 грама суви сливи

- 1 литар воа

Земете еден сад што ќе можете херметички да го затворите и во него ставете ги сливите, па врз нив сипете и вода. Садот затворете го и оставете да отсои 7 дена на ладно, односно во фрижидер. После тоа земете газа и смесата процедете ја, а потоа лекот може да го конзумирате.

Секое утро на празен стомак, односно пред појадокот треба да испиете една чаша од оваа течност.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

15.01.2019 - 17:01

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега