Магднос и сода бикарбона гарантираат резултат - витко тело и одличен холестерол со овој рецепт

Овој чај некои лекари го препорачуваат на пациентите кои патат од висок холестерол.

Чај за здравје и топење килограми. 

Еве како да го направите:

Состојки:

  • 2 л филтрирана или флаширана вода
  • 2 китки магдонос
  • 3 лимони
  • сода бикарбона

Начин на подготовка:

  1. Исчистете ги лимоните со сода бикарбона за да се тргнат сите нечистотии.
  2. Зовријте ја водата, па тргнете ја од оган и оладете.
  3. Исечете ги ситно лимонот и магдоносот, па ставете ги во водата.
  4. Ставете го во фрижидер добиениот чај.
  5. Пијте 100 мл дневно еден месец.
 

 

 

Добивајте вести на Viber

25.03.2019 - 11:07

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега