Лута борба на змии: Снимка која докажува дека и неотровните змии знаат да бидат опасни

Плавата индиго змија не е отровна, но е најголем примерок од таа фамилија која живее во САД. 

Колку таа можеда биде опасна може да покаже ова видео каде ја згеапчи ѕвечарката за глава.

По движењата се гледа дека отровницата веќе се простила од животот, а брзо по снимката, Индиго змијата ја изела ѕвечарката.

 

 

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

10.10.2019 - 09:17

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега