Луксузна вила со два подземни тунели и бункер: Ѕирнете како изгледа луксузната вила на Кристијано Роналдо (видео)

Најголемата ѕвезда на Јувентус, Кристијан Роналдо во Ториниужива во голема популарност, па со самото тоа не треба да не чуди лукузната вила во која престојува додека е во Италија.

Покрај богатиот договор, Роналдо од Јувентус добил и раскошна вила на користење  за која се верува дена да се изнајми чини 40.000 евра на дневно ниво.

Луксузната населба во која ивее Роналдо, е место каде жуивеат многу познати фудбалери, но и претседателот на Јувентус кој лично ја избрал куќата за еден од најдобрите фудбалери во светот.

Илјада метри квадратни, осум тоалети, базен и два тајни тунели, но и специјален бункер за да се избегнат секојдневните папараци, се само дел од луксузната вила во која ужива Роналдо заедно со своето семејтво.

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

05.07.2019 - 09:43

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега