Лукаревска: Парите ги враќаме назад кај граѓаните

Директорката на Управата за јавни приходи Сања Лукаревска на својот Фејсбук профил се пофали дека започнала исплатата на поврат на 15% од ДДВ.

- „Парите ги враќаме кај граѓаните. За прв пат ваква мерка допринесува со скенирање на сметките преку едноставна апликација, повеќе од 3 милиони евра за јули, август и септември да легнат на сметките на граѓаните“, напиша таа.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

06.12.2019 - 22:09

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега