Лука Андpиески најсреќен за Водици во Ново Лагово: Го чекале градоначалникот Илија Јованоски, но не се појавил

Празникот Богојавление – Водици традиционално се празнува во речиси сите населени места во прилепско.

Во населеното место Ново Лагово најсреќен беше Лука Андриески кој прв стигна до светиот крст, пренесува Маркукуле.

На одбележувањето на празникот не дојде актуелниот градоначалник Илија Јованоски. Верниците го чекале, но Јованоски не се појавил и не ги удостоил со неговото присуство.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

19.01.2020 - 15:58

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега