„Лудо“ време во познатото турско летувалиште: Од 20 степени одеднаш снег и студ

Во познатото турско летовалиште Анталија годишните времиња се менувале од час во час. Во ист ден температурита била 20 степени, па вечерта паднала на -5 степени.

Тоа предизвикало снежна виулица каква што не памтат ниту најстарите жители.

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

20.04.2019 - 13:35

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега