ЛШ: Борба за три места во 1/8 финалето

Вечерва ќе се дознаат и последните патници во осминафилето во ЛШ од групите А,Б,Ц, и Д. Останаа уште три слободни места, за пат во елиминациската фаза. 

Од овој дел на групите место во понатамошната фаза веќе остварија Манчестер Јунајтед, Реал Мадрид, ПСЖ, Баерн Минхен и Манчестер Сити. 

Во А групата за второто слободно место конкурираат Шахтјор и Баер Леверкузен. Во групата Б најблиску до втората позиција е Јувентус, на Галатасарај му е потребна победа против „Старата Дама“, а Копенхаген е само со теоретски шанси. Од групата Ц патникот вториот патник во осминафиналето ќе се бара меѓу Олимпијакос и Андерлехт.

Двојки за 6.коло и табели:

А група: Манчестер Јунајтед - Шахтјор, Сосиедад - Баер Леверкузен. 
Табела: Манчестер Јунајтед 11 бодови, Шахтјор 8, Баер Леверкузен 7, Сосиедад 1.

Б група: Копенхаген - Реал Мадрид, Галатасарај - Јувентус. 
Табела: Реал Мадрид 13, Јувентус 6, Галатасарај 4, Копенхаген 4.

Ц група: Бенфика - ПСЖ, Олимпијакос - Андерлехт. 
Табела: ПСЖ 13, Олимпијакос 7, Бенфика 7, Андерлехт 1.

Д група: Баерн Минхен - Манчестер Сити, Викторија Плзењ - ЦСКА Москва. 
Табела: Баерн Минхен 15 бодови, Манчетсер Сити 12, ЦСКА Москва 3, Викторија Плзењ 0.

Почетокот на сите натпревари е во 20 часот и 45 минути.

10.12.2013 - 11:00

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега