Лоши вести за сопругата на Шабан - Состојбата и е се полоша

Вдовицата на кралот на народната музика Шабан Шаулиќ и понатаму е во тешка состојба, скршена од болка.

Таа не може сеуште да ја прифати загубата, постојано седи дома и не излегува од куќата на Дедиње.

Од дома ќе излезе дури на крајот на март за на гробишта.

Сите нејзини роднини и пријатели се загрижени за неа, велат ниту јаде ниту спие.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

20.03.2019 - 08:27

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега