Лоши вести за познатиот пејач

Легендарниот поп пејач Мики Јевремовиќ на 27 декември минатава година доживеа тежок мозочен удар, а веќе неколку дена е во кома.

 

Здравствената состојба во овој момент е многу тешка тоа го потврди неговиот помлад брат кој додаде дека лекарите го одржуваат пејачот во живот и дека се е во Божји раце.

Мики во вторникот беше на реанимација. Разговарав со лекарите и тие ми кажаа дека ситуацијата се влошила и дека е сериозна. Доживеа силен мозочен удар, сега состојбата му се искомплицира повеќе, има зголемен крвен притисок, а веќе неколку дена има и висока температура, откри Зоран кој со пејачот бил во моментот кога му се слошило.

 

                

 
 
11.01.2017 - 23:17

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа