Лоши вести од болницата во Нови Сад за Ивана која брутално беше претепана од момчето

Здравствената состојба на Ивана Филиповиќ, која во вторникот беше ѕверски претепана од нејзиното момче Ѓорѓе Л. утринава се влошила, но таа е стабилна и не е животно загрозена.

Семејството на Ивана е загрижено, но веруваат дека Ивана е во сигурни раце на лекарите.

На Ивана ѝ пукнала белодробната марамица и почнала да исфрла крв од белите дробови.

Сместена е во Институтот за белодробни болести во Сремска Каменица, а Ѓорѓе е уапсен од новосадската полиција.

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

15.03.2019 - 15:05

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега