Љубовна драма: Девојка истурила бензин во куќа на прилепчанец и предизвикала пожар

 

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Прилеп поднесе кривична пријава против 27-годишнатаС.А. од Прилеп поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „предизвикување општа опасност“.

На 01.01.2020 на ул.„Славеј Планина“, во куќата на Ц.Р., влегла пријавената - девојка на неговиот внук Д.К. и К.А.(27), по што започнале расправија со  Д.К., по што С.А. истурила бензин низ просторијата и предизвикала пожар. 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

24.02.2020 - 15:08

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега