Љубовен хороскоп за август 2017: Стрелците ќе ја најдат сродната душа, Лавовите не треба да почнуваат врска

Како ќе се одвиваат љубовните предизвици во август?

Овен

На Овните цел месец ќе им биде во знакот на уживање и љубовни задоволства, заради романтиката која ќе ја чувствуваат на почетокот на месецот.

Ќе имате потреба да го идеализирате односот со партнерот, заради што ќе дојде до поголеми одлуки кога се работи за врската, како на пример заедничко живеење или проширување на семејството.

Романтиката ќе им се насмевне и на сингл Овните, бидејќи ги очекува нова и интересна врска.

Важно е да не навлегувате во поблиски односи со луѓе кои сте ги запознале онлајн.

Бик

Август ќе биде мирен и поволен за љубов и кај оние кои се во врска и кај оние кои се сами.

Во втората декада може да дојде до несогласувања и мали проблеми, само затоа што една личност од страна или од семејството ќе ви се вмеша во врската.

Како и за сè, така и за тоа ќе најдете решение, само ви е потребно трпение и повеќе разбирање за да се вратите во стариот колосек.

Сингл Биковите треба да избегнуваат состаноци преку посредници.

Близнаци

Она што ве чека во наредниот период се мали разочарувања на почетокот на август, заради константната потреба од промена и случувања. Тоа нема да се случи и може малку да ве растажи.

Меѓутоа, нема простор за очај, бидејќи многу лесно ќе склопувате интересни познанства, што од забава, што од моментално задоволство.

Кај зафатените романтиката ќе го преземе водството и може да очекуваат само разбирање и хармонија.

Сингл Близнаците ги очекува лудо заљубување.

Рак

Жешкото лето ви буди жешки желби, па затоа летните денови во август треба да се препуштите на случајностите.

Ќе имате неверојатна моќ да ја привлечете личноста која сакате, што само дополнително ќе ви го разубави летото.

Раковите кои овој месец ќе ги завршат старите врски многу брзо ќе влезат во нова.

Зафатените пак, треба да се погрижат да го опсипат партнерот со внимание.

Лав

За Лавовите август не е добар месец за влегување во нова врска.

Најдобро е да се стрпите, бидејќи за краток период ќе се појават нови симпатии, и тоа преку близок пријател или преку работното место.

Слободните Лавови ги очекува страствена афера, за која нема да смеат да зборуваат јавно.

Зафатените Лавови не смее да ги запостават партнерите. Ова е одличен период за нови заеднички планови.

Девица

Клучот е во комуникацијата и разбирањето, а вашите способности на овие полиња во август ќе го достигнат врвот. Очекувајте многу почит од партнерот.

Зафатените Девици може да се препуштат на разгалувањето од партнерот и може да очекуваат романтичен период кој ќе ве смири и ќе ви го направи животот попријатен.

За сингл Девиците август ќе биде интересен бидејќи нема да им биде проблем сами да си најдат партнер за состанок и да иницираат средби.

Сепак, не очекувајте било која личност да ги исполни вашите очекувања и високи стандарди за долгорочно.

Вага

Летото во Вагите ја буди страста, па може да очекувате напната сексуална енергија и тензија на почетокот на месецот. Поради тоа, не почнувајте ништо романтично, туку исклучиво физички.

Ова подеднакво важи и за сингл и за зафатените Ваги, па затоа август е одличен за сексуални експерименти.

Зафатените Ваги не сакајќи може да го натераат партнерот да мисли дека не е доволно добар за нив. Убедете го во спротивното.

Слободните Ваги овој месец имаат најголеми шанси за било каква конекција со некоја платонска симпатија.

Скорпија

Во август стапувате во акција. Ќе имате желба постојано да се движите, да излегувате и да запознавате нови луѓе.

Кај слободните Скорпии ова ќе биде одлична шанса за интересни познанства, додека кај зафатените може да предизвика несогласувања во врската и љубомора.

Ќе бидете заинтересирани за повеќе лица истовремено, без оглед на статусот, па важно е да бидете дипломати и дискретни при додворувањето.

Стрелец

Почетокот на август ќе биде идеален период за нови врски, но нема да биде добар за веќе зафатените Стрелци.

Некои несогласувања во врските ќе доведат до заладување на односите и одвојување, па ако сакате да останете заедно мора да имате челично трпение и разбирање.

Слободните пак, може да очекуваат овој месец да ја најдат сродната душа.

Јарец

Љубовта ќе биде насекаде околу вас и во вашиот знак, па нема да имате место за грижи. Се ќе биде како што ви одговара.

Ќе имате потреба да ги искажете емоциите и да ја покажете нежната страна, што ќе биде одлично и за зацврстување на веќе постоечките врски и за создавање нови.

Сингл Јарците може да се заљубат во личност која не е таква каква што им се претставува, па мора да бидат внимателни. За да избегнете разочарувања, распрашајте се наоколу.

Јарците кои се во врска – обратно. Не треба да ги слушаат советите на другите.

Водолија

Преокупираноста со работата ќе ви ги оддалечи мислите од љубовниот живот, заради што ќе дојде до заладување на односите.

Би требало повеќе да се насочите на емоциите, без оглед на статусот.

Слободните Водолии овој месец ќе најдат љубов во некоја романтична душа, но прашање на време е колку тоа ќе трае. Ништо не форсирајте.

Зафатените Водолии мора да одвојат повеќе време за активности со партнерот.

Риби

Ако имате потреба да донесете некоја важна одлука поврзана со вашиот љубовен живот, подобро е да оладите и да ја одложите. Оставете ги работите какви што се.

Ѕвездите не ви се наклонети, заради што плановите може да тргнат по лош пат.

Имате променливо расположение, па фатални сте за спротивниот пол, без оглед на статусот.

Рибите кои се во врска мора да покажат разбирање и повеќе да размислуваат, додека на слободните им се препорачува да не планираат премногу.

Извор: Црно Бело

 

 

 

16.08.2017 - 19:30

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа