Љубовен хороскоп: Ѕвездите откриваат колку деца ќе имате

 

Ѕвездите имаат број за секој припадник на Зодијакот, без оглед дали тој се сложува со тоа што сме го замислиле или не.

Можеби ќе се изненадите доколку вашите намери се во склад со она што ви го предивделе ѕвездите. Можеме да се обложиме дека Лавовите веќе замислиле дека ќе имаат само едно дете? Хороскопот крие тајна која ви ја разоткриваме, па погледнете:

Овен

Можно е да бидете мајка на 3 деца. Овенот е првиот знак во хороскопот, а ова значи дека имате пионерски карактер. Иако сте посветени на кариерата, ова не значи дека не сакате деца. Вие ја споделувате вашата амбиција со децата и ги охрабрувате да ги следат нивните соништа.

Бик

Вие ќе бидете трпелива и посветена мајка на две деца. Сакате да им го направите животот најдобар на вашите деца и сигурно ќе бидете многу поврзани.

Близнаци

Близнаците веројатно ќе имаат 4 деца. Вие сте енергични и млади, и сакате деца кои прават да се чувствувате живо. Вашето семејство можеби не е традиционално, но токму тоа го прави возбудливо.Тие ќе бидат свесни дека секогаш може да канат гости, а вие ќе ги пречекувате со отворени раце.

Рак

Ако сте Рак, вие ќе бидете заштитнички настроена мајка на две деца.Вие сте чувствителна и емоционална личност, а ова ви овозможува да изградите врска со вашите деца.

Лав

Лавовите ќе бидат креативни мајки на едно дете. Луѓето може навистина да се изненадат кога ќе кажете дека сте бремена. Веројатно ќе сакате да поминувате време со вашето дете правејќи нешто креативно и играјќи игри.

Девица

Вие ќе бидете организирана мајка на две деца. Вие сте навистина практични, па затоа и ви требало долго време да одлучите колку деца да имате.

Вага

Ако сте Вага, можно е да бидете мајка на две деца. Вие ги учите вашите деца за тоа колку е важно да останат смирени и да работат заедно ако сакаат мирен дом. Вие сте горди на себе поради вашата култура, па сакате и вашите деца да бидат запознаени со уметност, спорт и музика.

Скорпија

Како Скорпија, ќе бидете нетрадиционална мајка на четири деца. Малку сте ексцентрични, но ова значи дека уште повеќе ги разбирате и прифаќате вашите деца.

Стрелец

Стрелците ќе бидат мајки на едно дете. Вие сте оптимистична личност и сакате да создавате забава и убав живот за вашето малечко. Навистина сакате да му го пренесете вашиот ентузијазам за животот.

Јарец

Јарците најверојатно ќе бидат мајки на две деца. Вие сте дисциплинирани и амбициозни, а вашата практичност има голема улога во родителството. Некои луѓе сметаат дека сте студени и песимистични, но вашите деца го извлекуваат најдоброто од вас.

Водолија

Големи се шансите да бидете лојална мајка на едно дете. Вие сте пријателски настроени и искрени, а другите го ценат вашето пријателство. Ја цените вашата слобода, па едно дете е совршено за вас.

Риби

Ако сте Риби можно е да бидете добра на мајка на 4 или повеќе деца. Вие сте добри и несебични, и секогаш можете да сочувствувате со проблемите на другите. Вашиот топол и грижлив дух е совршен за повеќе деца. Можно е поголем дел од времето да поминувате дома, но вам тоа ви годи.

 

 

 

27.05.2018 - 09:54

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа