Љубе Бошковски е позитивен на ковид-19: Деновите ги поминува во карантин во Челопек

 

Поранешниот министер за внатрешни работи и претседател на Обединети за Македонија, Љубе Бошковски е заразен со коронавирусот и деновите ги поминува во карантин во Челопек, тетовско, пренесува ммс.мк. 

Тој за ММС изјавил дека има лесни симптоми, но заради здравјето на неговите блиски ќе биде изолиран додека не добие негативен тест.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

16.09.2020 - 12:46

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега