Љубчо Георгиевски: Изјавата дека Гоце Делчев е Бугарин е стара но стојам зад неа

Откако во медиумите се појави изјавата на Љубчо Георгиевски за Гоце Делчев, тој се огласи на Фејсбук и кажа дека е стара, нодека стои зад неа.

- Во последните денови излегоа повеќе текстови и видеа со мои изјави.Сакам да ве информирам дека во последната година не сум давал никаква изјава со историска проблематика.Сите видеа и изјави се стари повеќе од пет години а некои дури и триесет. Добро е што ги објавуваат некои медиуми само да не пишуваат дека се дадени вчера. А на тие што не им се допаѓа содржината нека се спротистават со факти а не со етикети.

Ова е реакцијата за неговата изјава дека Гоце Делчев е Бугарин.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

15.06.2019 - 12:34

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега