Лице барано преку Интерпол уапсено на скопски Аеродром

 Лице кое долго се барало од страна на Интерпол вчера било уапсено на скопскиот Аеродром.

МВР информира дека во 11.50 часот на граничен премин „Аеродром Скопје“, при пасошка контрола и проверка било констатирано дека 49-годишниот А.Г. од Холандија се наоѓа на листата  со мерка „АПСИ “ по барање на Интерпол.

Тој бил лишен од слобода и предаден во Полициската станица Чаир за понатамошна постапка.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

19.07.2019 - 10:30

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега