Летечки „змии“ кои не се од оваа планета: НЛО забележан ширум САД (ВИДЕО)

Во ноември издолжен неидентификуван објект, кој потсетува на цигара или змија е забележан во неколку американски држави, од Калифорнија до Вајоминг.

Мистериозниот објект е забележан истовремено и во Шкотска. Но се уште нема објаснување за оваа необична појава на небото.

Бројните сведочења за змиски објекти кои лебдат на повеќе места во Америка, од Вајоминг до Тексас, ги поттикнаа теориите на заговор дека владата тајно ги шпионира луѓето, пренесува „Дејли Стар“.

Неидентификуваниот објект прв пат е забележан над калифорниската пустина Мојаве, која се наоѓа недалеку од подрачјето 51 – воена база каде како што тврдат теоретичарите на завери американската влада наводно експериментира со вонземски технологии. Објектот во истата област се појави повторно во септември.

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

03.12.2019 - 17:09

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега