Летате, паѓате, голи сте - соништа кои не смеете да ги игнорирате, а еве и зошто

 

Квалитетниот сон е секогаш потребен за да ги наполниме „батериите“ и одморни да го дочекаме новиот ден.

Откриваме кои соништа не смеат да се игнорираат:

ПАЃАЊЕ - болест на крвотокот, проблеми со притисокот и слr ако паднете - ќе бидете оштетени.

МАЧКА - ќе потрошите многу пари на жени / лаги; ако ве гризне или ве изгребе - повреда; бела мачка - љубов; мачка со пеги - воздржете се од премногу страст; црна мачка - опасност; ако храните, си играте или галите мачка - за доброто ќе ви вратат со лошо / неверство; ако ја тепате илија убиете - неверство; ако мјаука - непријатни настани; мачка со мачиња - беда; ако јадете месо од мачка - неверство.

ЗАБИ - ако ви паѓаат - смрт во семејството; ако извадите заб - ќе ги прекинете односите со некое непријатно лице; ако поправате заби - ќе си ја средите ситуацијата; расипани заби - болест; убави, бели заби - здравје; нов заб - ќе чуете нешто што не сте го знаеле досега; вештачки заб - разочарување; златни заби - богатство; ако на сон миете заби - штета; ако ве болат заби - блиски луѓе ќе ви нанесат навреда.

ЛЕТАЊЕ - блаженство; долго летање - наредните денови ќе ви поминат многу пријатно; брзо летање - болест; ако паднете при летање - непријатности; летање со крилја - среќа - ако гледате како летаат други - ќе ве обземе завидливост.

 

 

 

 

14.09.2017 - 09:51

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа