Лекарите не можеле ништо да направат - татко од БиХ си го убил бебето

28-годишниот З.М. од Братунац е уапсен поради сомнение дека пред еден месец го убил своето бебе.

Во полиција било пријавено дека во здравствена установа е примено бебе со тешки телесни повреди, а дека постои сомнение дека тие повреди ги нанел таткото З.М.

-Бебето поради здобиените повреди починало. За се е запознае дежурен обвинител на Окружното јавно обвинителство кој наложил дека треба да се преземат сите мерки за расветлување на ова кривично дело - рекол портпаролот на полицијата во Зворник, Милјан Бобар.

 

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

17.04.2019 - 13:04

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега