Легендарниот фудбалел во проблеми: Му ја одземаа возачката дозвола

На поранашниот англиски фудбалер, Дејвид Бекам одземена му е возачката дозвола на шест месеци, бидејќи е фатен дека за време на возење користел мобилен телефон.

-Судот во јужен Лондон го казни Бекан со шест поени поради прекршувањето кое го направил во британската пристолнина минатата година, јави Си-Ен-Ен.

Со оглед на тоа дека веќе имал казнени поени поради брзо возење, денеска му е изречена шестмесечна забрана за управување со автомобил, а покрај тоа ќе треба да плати и казна од 750 фунти.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

10.05.2019 - 10:01

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега