Лажна е веста за скопјанецот кој ги фатил крадците на камера во својот стан

Не биле во Скопје туку некаде во Софија, Бугарија. Видеото кое вртеше во македонските медиуми во изминатите денови заедно со веста дека скопјанец ги снимил крадците во својот стан на социјалните мрежи е објавено уште на 27 октомври и тоа од извесен Петар, момче од Бугарија.
Значи, настанот се случил, но веста која го следи е лажна. 

 

 

 

06.11.2018 - 12:10

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега