Лазаров: Сакам да им се извинам на сите Македонци за ова во Австрија

Капитенот Кирил Лазаров во изјава по поразот од Австрија јавно преку медиумите им се извини на фановите за лошиот настап на Европското првенство во ракомет.

Лазаров призна дека сме одиграле под секое ниво и рече дека како тим ја заслужуваат секоја критика.

Констатираше дека сме биле лошо тактички подготвени односно дека не сме имале решение за одбраната на домаќинот.

Македонија загуби од Австрија со 4 разлика со што го заврши настапот на европскиот собир.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

14.01.2020 - 20:08

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега