Лазаров: Отидов на се или ништо - ова е победа за Македонија

Капитенот Кирил Лазаров одигра клучна улога во победата на Македонија против Украина, неговиот последен шут беше победнички.

„Оваа година ми оди некако во последните секунди, отидов на се или ништо, треба да научиме од овој натпревар, нема што да ни се случи, треба младите да повлечат, без разлика на се, ова е победа за Македонија, ќе се обидеме да се одмориме и да се подготвиме за Чешка“, изјави Лазаров, пренесува Дриблинг.мк.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

10.01.2020 - 22:44

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега