Кузмановски: Немаше калкулации, но се случи тоа што се случи

 
Тежок натпревар и одлични 30 минути одиграа македонските ракометари против европскиот првак Шпанија, негативата беше еден гол, но продложението беше разочарувачко и на крајот и поразот убедлив.
 
- Немаше калкулации во овој натпревар почнавме силно од првата минута и не се чувавме за со Исланд. Имавме добро прво полувреме, но потоа следуваа две лоши минути на почетокот на вториот дел и се случи тоа што се случи. Сега останува да се подготвиме за Исланд, вистина е дека ќе немаме многу време, но нашата цел на ова првенство е да го победиме Исланд и за тоа сме дојдени, изјави Кузмановски кој постигна четири голови против Шпанија.
 

 

 

Добивајте вести на Viber

17.01.2019 - 09:40

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега