Куршум завршил во излог на продавница во Скопје

Околу 11.30 часот, 49-годишниот О.З. од Скопје пријавил дека во периодот од 16.00 до 23.00 часот во објект на улица „Јадранска магистрала”, од залутан проектил било оштетено стаклото од излогот.

Увид извршила екипа од СВР Скопје.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

 

 

 

22.05.2018 - 15:07

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега