Купиле преслатко маче преку Интернет за 6000 евра- неколку недели подоцна мачката пораснала а тие завршиле во затвор

Француската двојка доживеа необично искуство кога дознале дека наместо мачката за која платиле 6.000 евра, ја добиле тигар!

Имено, се покажало дека тие купиле тигарче, наместо мачка, што инаку е вкрстена раса на домашна мачка и африканска дива мачка. Парот ја пронашол мачката преку оглас на Интернет, а една недела подоцна сфатиле дека сè уште не го добиле она што го сакале.

Мачката савана е дозволено да се чува како домашно милениче во Франција, но тигарот не е.

Двојката подоцна била ослободена од затвор, а тигарот го презела француската канцеларија за заштита на животните.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

20.10.2020 - 10:34

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега