Куновска до Шилегов: Кого казнивте за бетонираните дрвја?

Некогашната пратеничка и шефица на скопската организација на СДСМ Софија Куновска на својот профил на Фејсбук реагираше за скандалозното бетонирање на дрвјата на кејот на Вардар во Скопје, кои вчера со хилта беа ослободувани од бетонот.

„Дека бетонирањето е грешка видовме.
 
И бетонирањето и кршењето на бетонот чини пари и за работна рака и за материјал.
1. Кој е казнет за грешката?
2. Кој ќе ја надокнади штетата?
Edit: Супер вест. Се надевам ќе биде објавено кој и колку платил како и дали ќе му биде оневозможено повторно да биде ангажиран од Град Скопје“, напиша Куновска на Фејсбук.
04.07.2021 - 12:44

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега