Кумановка која беше пријавена за исчезната, сама се вратила дома

Во текот на вчерашниот ден дома самата се вратила жена која на 16 месецов беше пријавена како исчезната.

Имено 39- годишната М.Ј  од Куманово, за која 50- годишниот И.Ј од Куманово на 16.03.2019 пријавил дека се оддалечила од домот, сама се вратила дома.

М.Ј појаснила дека била во Хрватска во посочениот период.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

21.03.2019 - 16:09

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега