Кумановец почина на клиника во Скопје - се чекаат резултати од тестот за корона

Седумдесетгодишен кумановец доцна синоќа починал на скопските клиники откако со возило на Брза помош бил донесен од  Куманово, дознава Алсат-М.

Тој претходно имал проблеми со срцето и висок крвен притисок, но му било земен и контролен брис за да се види дали можеби причина за смртта а коронавирусот.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

03.04.2020 - 11:41

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега