Кумановчанка ги принудувала малолетните внуци да питачат

Жена од Куманово ги принудила своите малолетни внуци да питачат, па сега ќе одговара пред законот.

СВР Куманово поднесе кривична пријава против 57-годишната Р.И. од Куманово, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „запуштање и малтретирање на малолетно лице".

Таа ги принудила своите малолетни внуци на питачење.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

15.10.2019 - 15:34

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега