Кумановчани украле 13.000 евра од татко им: Парите им испаднале додека бегале

Кумановчани тргнале да го ограбуваат својот татко, му земале 13.000 евра, но при бегање им паднале во дворот.

СВР Куманово поднесе кривична пријава против 30-годишниот И.С. и 17 годишен малолетник, двајцата од Куманово, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „разбојништво“.

На 22.09.2019 во куќата на нивниот татко Р.С.(65) на улицата „Драги Шутевски“ во Куманово, пријавените извршиле разбојништво и му одзеле 13.800 евра, кои при бегање им испаднале во дворот. 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

15.10.2019 - 15:08

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега