Кумановчанец заработи кривична поради незаконит риболов

Кумановчанец си заработи кривична пријава поради незаконит риболов.

Се работи за 36-годишниот И.К. од Куманово кој пред неколку денови е фатен во атарот на кратовското село Коњух, како врши риболов, а при извршен претрес кај истиот се пронајдени 7кг и 360 грама риба.

26.09.2013 - 12:51
Фото: 
рибар.мк

најчитано сега