Кумановчанец ја претепал сопругата од која се разведува

Бесен кумановчанец си заработи кривична пријава поради семејно насилство.

34-годишниот кумановчанец пред неколку денови на улицата „Октомвриска револуција“ во Куманово во присуство на поголем број граѓани физички ја нападнал неговата четири години помлада сопруга Б.Д. со која се разведува.

ФОТО: Нова Македонија

најчитано сега