Куќен притвор за Стевчо Јакимовски - Девет часа беше во Кривичен

Одреден е куќен притвор за поранешниот градоначалник на Карпош Стевчо Јакимовски поради злоупотреби со легализација на градежни објекти и државно земјиште.

Иако беше баран притвор, сепак поради здравствени причини одредена му е мерка домашен притвор, пренесе телма.

Јакимовски девет часа беше во Кривичен.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

19.03.2019 - 20:48

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега